Powietrzne pompy ciepła są częściowo odnawialnym źródłem energii i pozwalają zaoszczędzić pieniądze na kosztach ogrzewania domu.
Ale zanim zdecydujesz się na ich instalację, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników, przede wszystkim czy są one odpowiednie dla twojego stylu życia i posiadłości. Jeśli chodzi o instalację nowego systemu centralnego ogrzewania, większość z nas od razu myśli o kotłach, bojlerach, rachunkach za gaz i uzyskaniu jak najbardziej energooszczędnego modelu. Jednak kotły to nie jedyny sposób na ogrzanie domu, a w porównaniu z pompami centralnego ogrzewania, a dokładniej powietrznymi pompami ciepła, również nie są najbardziej przyjazne dla środowiska. Powietrzne pompy ciepła, lub pompy ciepła powietrze-powietrze, stanowią podzbiór pomp centralnego ogrzewania. Powietrzna pompa ciepła jest umieszczana na zewnątrz domu, zwykle z tyłu lub z boku, i pochłania ciepło z powietrza atmosferycznego ogrzewanego słońcem. Nie martw się, jeśli na zewnątrz jest zimno, ponieważ powietrzna pompa ciepła może pochłaniać ciepło z powietrza o temperaturze do minus 15 stopni Celsjusza.
Powietrze to jest następnie podgrzewane w urządzeniu za pomocą pompy ciepła.
Pompa ciepła pobiera ciepło z powietrza i absorbuje je do płynu w urządzeniu. Płyn jest następnie kompresowany, co podnosi jego temperaturę, i wtłaczany do grzejników lub ogrzewania podłogowego w celu ogrzania nieruchomości. W rezultacie takie pompy ciepła są częściowo odnawialne i mogą zaoszczędzić pieniądze, ale co najważniejsze, są one również bardzo niskie w utrzymaniu, konserwacji i nie wymagają dostaw paliwa do działania. Decyzja, czy powietrzna pompa ciepła jest odpowiednia dla twojej nieruchomości, jest najważniejszym krokiem, od którego trzeba zacząć myślenie o zmianie ogrzewania w domu. Na stronie grupaeneco.pl/powietrzne-pompy-ciepla/ znajdziesz więcej informacji na temat pomp ciepła. Mechanizm pompy ciepła wykorzystuje energię elektryczną do ogrzewania powietrza, ale ponieważ pompa działa najlepiej przy niższych temperaturach, jednostki najlepiej nadają się do systemów ogrzewania podłogowego lub dużych grzejników o większej powierzchni.