Podobnie jak wszyscy inni, większość osób niepełnosprawnych chce godnego i produktywnego życia oraz odpowiedniej pracy.
Zatrudnienie zapewnia nie tylko dochód, ale także możliwości przystosowania społecznego i zdobycie nowych umiejętności. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób niepełnosprawnych. Wydatki na systemy i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych nie są przywilejem małej mniejszości, ale inwestycją dla wszystkich i całe społeczeństwo na tym zyskuje.
Wygodny kalkulator dofinansowania pomoże obliczyć wysokość dopłat
Zróżnicowane grupy robocze opracowują lepsze rozwiązania dla wyzwań biznesowych. Wiele firm odkryło, że zatrudniając osoby niepełnosprawne, są w stanie lepiej zrozumieć i służyć swoim klientom niepełnosprawnym. Dostosowywanie usług do różnorodnych potrzeb osób niepełnosprawnych pozwala przedsiębiorstwom na większą elastyczność, buduje reputację i dociera do dużego rynku. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą korzystać z ulgi z tytułu zatrudnienia osoby niepełnosprawnej, a ich wysokość można wygodnie wyliczyć w kalkulatorze dofinansowania, który znajdziemy na wielu serwisach internetowych.
Osoby niepełnosprawne wszędzie zmagają się z tymi samymi problemami, jeśli zaczynają szukać pracy. W krajach rozwijających się od 80 do 90 procent osób niepełnosprawnych w wieku produkcyjnym jest bezrobotnych, podczas gdy w krajach uprzemysłowionych odsetek ten wynosi od 50 do 70 procent. Wielu pracodawców obawia się zatrudniania pracowników niepełnosprawnych, ponieważ myślą, że poniosą z tego tytułu jakieś dodatkowe koszty. Nie jest to jednak prawda, ponieważ firmy mogą w ten sposób korzystać z różnego rodzaju ulg i odliczeń, a można je sprawdzić na kalkulatorze dofinansowania. Ulgi z tytułu zatrudnienia osoby niepełnosprawnej to zachęta rządowa, aby pracodawcy chętniej oferowali pracę również dla osób niepełnosprawnych.
Możemy znaleźć kalkulator dofinansowania na pracownika z orzeczeniem o niepełnosprawności online na wielu różnych serwisach. W ten sposób można szybko obliczyć, ile zaoszczędzimy, jeśli zatrudnimy osobę niepełnosprawną na wolne stanowisko.