Nikt nie wątpi, co do tego, że białe zęby pozytywnie przyczyniają się do budowy wizerunku danej osoby.
Tak jak elegancja i schludność, tak zdrowe uzębienie, sprawia, że każdy jest odbierany lepiej i co równie ważne, każdy lepiej czuje się sam ze sobą. Rozwój ortodoncji i metod leczenia ortodontycznego pozwala na bardzo zaawansowaną korekcję zębów. Mało tego, można się jej poddać bez względu na swój wiek, a nawet na poziom wady.
Konsultacja ortodontyczna
Każdy, kto zastanawia się nad poprawą wyglądu swych zębów może najpierw skorzystać z porady specjalisty. Konsultacja ortodontyczna pomoże pacjentowi w podjęciu ważnych decyzji dotyczących korekcji uzębienia. To wtedy też lekarz rozważa dobranie właściwych metod leczenia pod konkretny przypadek. W tym artykule dokładnie przyjrzymy się temu, jak wygląda pierwsza wizyta u ortodonty.
Dlaczego warto udać się do ortodonty?
Na to pytanie nie da się odpowiedzieć bez wymienienia wszystkich schorzeń, które leczy specjalista zajmujący się ortodoncją. Przede wszystkim koncentruje się on na wadach zgryzu, krzywiznach, nachodzących na siebie zębach. Ponadto leczy on ubytki w zębach i dba o ogólną estetykę uzębienia.
Co najważniejsze, wady uzębienia, którymi zajmuje się ortodonta, nie wpływają jedynie na negatywnych wygląd, lecz ich pojawienie się prowadzi też do takich dolegliwości jak: ścieranie się zębów, pojawienie się kamienia nazębnego lub powstawanie próchnicy. Ponadto wady ortodontyczne mogą utrudniać żucie, oddychanie, a także prawidłową wymowę.
Pierwsza wizyta u ortodonty – jak się przygotować?
Przede wszystkim należy znać cel swojej wizyty. Możemy jedynie rozważać podjęcie leczenia, a może nam towarzyszyć wyraźna chęć ku temu. Tak czy inaczej, ortodonta z pewnością pomoże nam rozwiać wszelkie wątpliwości. Rzecz jasna przed wizytą powinno się dokładnie umyć swoje zęby, a także zabrać (jeśli mamy) zdjęcie rentgenowskie jamy ustnej.
Jak przebiega pierwsza wizyta u ortodonty?
Podczas pierwszej wizyty w gabinecie ortodontycznym dochodzi do wymiany informacji. Ortodonta przeprowadza wywiad z pacjentem, a także dokonuje on sprawdzenia jamy ustnej i stawia swe pierwsze diagnozy.
W trakcie rozmowy lekarz ustala też możliwą metodę leczenia, która będzie według niego odpowiednia dla pacjenta. Jeśli rozpatrywane jest założenie aparatu ortodontycznego, ortodonta zleca pacjentowi zrobienie rentgenowskiego zdjęcia jamy ustnej, aby mieć wgląd w ukorzenienie się zębów. Ponadto lekarz informuje pacjenta, co do ceny za leczenie.