Trening EMS – na jakie efekty możesz liczyć?

Trzydzieści minut efektywnego treningu zamiast wielu godzin spędzonych na tradycyjnej siłowni! Czy to może być efektywny sposób na zrzucenie kilku kilogramów lub zbudowanie mięśni? Zapewniamy, że z odpowiednią dietą i pod okiem doświadczonego trenera personalnego, jest to jak najbardziej możliwe. Jeżeli jeszcze nie poznałeś metody EMS, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. 

Trening personalny EMS 

Elektrostymulacja mięśni jest już od lat stosowana w fizjoterapii, ale też w sporcie i medycynie. Ta nowoczesna technologia pozwala osiągnąć wiele wymiernych rezultatów zdrowotnych oraz wizualnych. Przed rozpoczęciem treningów, doświadczeni trenerzy tworzą plan treningowy dopasowany indywidualnie do każdego użytkownika. Trening personalny EMS zawsze rozpoczynamy dziesięciominutową rozgrzewką, po której następuje dwadzieścia minut nieskomplikowanych ćwiczeń. Z racji tego, że Twoje ciało jest stymulowane ciągle impulsami, nie ma konieczności wykonywania ciężkich, trudnych ćwiczeń, aby zobaczyć rzeczywiste efekty. 

Jakie są efekty treningu EMS? 

Wokół treningów EMS narosło wiele mitów wynikających głównie z nieznajomości tej innowacyjnej metody ćwiczeń. Więcej o tym możesz przeczytać tutaj: https://ems-polnocna.pl/blog/trening-ems-fakty-i-mity/. Obalając wiele niesłusznych teorii na temat elektrostymulacji mięśniowej, przedstawiamy efekty treningu EMS:

 

  • skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej ,
  • znaczna poprawa wydolności organizmu,
  • szybkie modelowanie sylwetki,
  • znaczna poprawa samopoczucia u osób ćwiczących, 
  • efektywna redukcja cellulitu,
  • widoczna poprawa osiągnięć sportowych u zawodowych sportowców,
  • wzmożona budowa masy mięśniowej,
  • pozbycie się bólu pleców, kręgosłupa oraz stawów. 

 

Treningi EMS pozwalają nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, czy zbudować masę mięśniową, ale mają też wiele pobocznych zalet. Elektrostymulacja nie bez powodu znalazła zainteresowanie wśród fizjoterapeutów, którzy poszukują bezpiecznych, efektywnych i zdrowych form ćwiczeń dla swoich pacjentów. 

Czy są jakieś przeciwwskazania do treningu EMS?

Treningi z wykorzystaniem elektrostymulacji mięśniowej, jak każdy inny typ ćwiczeń są obarczone pewnym ryzykiem dla niektórych osób. Z pewnością, z takiej możliwości nie mogą korzystać osoby posiadające rozrusznik serca czy ogólne choroby serca. Wśród głównych przeciwwskazań do treningu EMS wyróżnia się także nadciśnienie oraz epilepsję. Co więcej, metody tej nie wolno też stosować u pacjentów posiadających stany zapalne lub tych, u których stwierdzono chorobę nowotworową. Odradzana jest także osobom z przepukliną pachwinową i przepukliną ściany jamy brzusznej. Zdecydowanie, z EMS nie powinny korzystać kobiety w ciąży, ponieważ impulsy elektryczne mogą mieć zły wpływ na prawidłowy rozwój dziecka.