Osoby rozpoczynające swoją przygodę z fotelami masującymi, często mają problem z rozróżnieniem branżowych pojęć. Niemal każdy producent wyposażenia wysokiej klasy, podaje ogromną ilość informacji na temat swoich produktów w katalogach, czy ofertach internetowych. Często tłumaczenia tych systemów są bardzo krótkie i klienci nie do końca wiedzą, z czym mają do czynienia.
Oczywiście pracownicy sklepów w czasie rozmowy są bardzo pomocni, lecz zazwyczaj udzielają oni informacji pod kątem handlowym. Przedstawiają konstrukcje w samych superlatywach lub mówią językiem korzyści. Z przyjemnością przedstawimy Wam kilka najczęściej pojawiających się oznaczeń. Mamy nadzieję, że dzięki temu fotele do masażu nie będą miały już przed Wami żadnych tajemnic.
L-Shape, czyli masaż całej długości pleców
Klasyczne fotele masujące najczęściej oferują pracę rolek jedynie od łopatek, do końca odcinka lędźwiowego. Nie jest to oczywiście pełny zakres masażu, dlatego efekty takiego programu mogą pozostawiać wiele do życzenia. Wybierając jednak asortyment z oferty firmy Rest Lords, każdy otrzymuję gwarancję, że nawet najbardziej budżetowe modele (np. Massaggio Piccolo) posiadają system wykraczający poza dolny odcinek pleców.
Fotele wyposażone mogą być jednak w nieco krótszy system SL-Shape, który montowany jest w modelach z nieco mniejszych siedziskiem. Mimo to zapewni on równie satysfakcjonujące doznania.
Zero Gravity – bez grawitacji też się da?
Chyba nie trzeba tłumaczyć znaczenia nazwy systemu Zero Gravity. Oczywiście nie chodzi o to, że fotele do masażu zmienią Wasze pomieszczenie w kabinę floatingową (pomieszczenia lub komory oferujące nieważkość), lecz kładą Was na miękkich poduszkach masujących w pozycji leżącej. Dzięki nim użytkownicy czują się lekko, jakby unosili się na delikatnej chmurze. System Zero Gravity dostępny jest m.in. w takich modelach jak: Massaggio Bello 2, Eccellente, Esclusivo i Stravagante.
Co ciekawe, najdroższe fotele masujące, np. Fujiiryoki JP1000 zapewniają jedynie programy rozciągania. Teoretycznie użytkownicy również będą znajdować się w pozycji poziomej, lecz doświadczenie jest zupełnie inne.
Masaż 3D, czyli właściwie co?
Masaż przestrzenny 3D oferuje dużo większą przyjemność od klasycznych i najpopularniejszych programów 2D. Polega on na tym, że masażery poruszają się w trzech płaszczyznach. Standardowym góra i dół, na boki oraz dostosowują się do naturalnej krzywizny kręgosłupa w kształcie litery S – oczywiście patrząc od boku. Aktywacja polega na tym, że gdy rolki dochodzą do odcinka lędźwiowego, zbliżają się w stronę ciała użytkownika, natomiast idąc w górę w stronę odcinka piersiowego, zaczynają się stopniowo oddalać.
Istnieje jednak bardziej rozbudowany system, który nazwany został masażem 4D. Stosowany jest on jedynie w produktach marki Fujiiryoki. Dodatkową przestrzenią jest niejednakowa praca rolek. Przyśpieszają one i zwalniają w odpowiednio zaprogramowanych momentach.
undefined